Результати участі педагогів та вихованців МЦЕНТУМ в програмі за 2018 рік

Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2018 рік, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 04.01.2018 р. №12 «Про затвердження плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2018 рік, згідно Плану роботи Міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді на 2018-2019 н. р., протягом 2018 р. вихованці та педагоги МЦЕНТУМ активно приймали участь в міжнародній програмі GLOBE.

Навесні 2018 року успішно пройшли сертифікацію та стали офіційними членами програми 4 педагога: Приймак К.О., Єфтемій Д. Г., Куриленко О. І. та Гавучак Н. М. Педагоги активно залучали вихованців до участі в кампаніях, ініційованих координатором програми GLOBE в Україні – Національним еколого-натуралістичним центром, а саме:

І (весняний) етап Європейської фенологічної кампанії «GLOBE 365». Учасники:

Вихованці гуртка «Юні охоронці природи» (керівник Гавучак Гавучак Н. М.). Діти спостерігали за розпуском листя на деревах трьох видів - Betula pendula, Tilia cordata та Prunus cerasus, паралельно проводились заміри температури атмосферного повітря.

Вихованці гуртка «Природа рідного краю» (керівник Куриленко О. І.). Діти спостерігали за деревом виду Silver birch із замірами температури повітря.

Вихованці гуртка «Юні рослинники» (керівник Єфтемій Д. Г.). Гуртківці спостерігали за деревом виду Silver birch із паралельними замірами температури повітря.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді №88 від 3 жовтня 2018 року «Про підсумки І етапу Європейської фенологічної кампанії та Всеукраїнської фенологічної кампанії «GLOBE 365» в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE», в якому були підведені підсумки участі закладів освіти України у вище зазначених кампаніях, заклад за найбільшу кількістю внесених даних на міжнародний веб-сайт програми отримав міжнародний сертифікат за І перше місце, так звана віртуальна золота медаль. Педагоги-учасники: Приймак К.О., Єфтемій Д.Г., Куриленко О.І., Гавучак Н.М. та вихованці відзначені міжнародними сертифікатами за успішне проведення спостережень.

Європейський проект співпраці GrowApp. Учасники вихованці гуртка «Юні рослинники» (керівник Єфтемій Д.Г.). Участь в даному проекті передбачає фото-реєстрацію фенологічних змін дерева, за яким ведеться спостереження в рамках Європейської фенологічної кампанії «GLOBE 365».

В ІІ (осінньому) етапі Європейської фенологічної кампанії «GLOBE 365» прийняли участь і продовжили свої спостереження:

Вихованці гуртка «Юні охоронці природи» (керівник Гавучак Н. М.). Діти спостерігали за зміною кольору листя на деревах двох видів - Betula pendula та Tilia cordata, паралельно проводились заміри температури атмосферного повітря.

Вихованці гуртка «Природа рідного краю» (керівник Куриленко О. І.). Діти спостерігали за деревом виду Silver birch із замірами температури повітря.

Вихованці гуртка «Юні рослинники» (керівник Єфтемій Д. Г.). Гуртківці спостерігали за деревом виду Silver birch із паралельними замірами температури повітря.

Вихованці гуртка «Планета «Еко» (керівник Приймак К.О.). Діти спостерігали за зміною кольору листя на дереві виду Betula pendula.

Загалом, до роботи в міжнародній програмі GLOBE протягом 2018 року залучено 4 педагога, 5 гуртків та 33 вихованця

Кiлькiсть переглядiв: 672

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.